Ptaki Egzotyczne on-line Sprzedam - Kupię - Zamienię - Akcesoria - Inne - Kontakt 
   

Witamy w serwisie Ptaki Egzotyczne on-line | www.ptakiegzotyczne.net | Pt. 19.IV.2019 r. | Serwis istnieje od 2000 roku


Menu

- strona główna
- ogłoszenia
- artykuły
- ptaki w hodowli new !
- literatura
- download
- forum dyskusyjne
- CITES
- tarnowska giełda
- MSHKiPE
- różne
- redakcja


Polecamy


Ogłoszenia

Kategorie:

- sprzedam,
- kupię,
- zamienię,
- inne,

dodaj ogłoszenie


Reklama


Hodowla PtakówHodowla Ptaków


Kowerter nazw ptaków egzotycznych.


Jeżeli szukasz jakiejś informacji o Twoich ptakach, a nie możesz nic znaleźć pod znaną Ci nazwą, wpisz ją do pola tekstowego konwertera, może istnieją inne, nie znane Ci nazwy, które są bardziej popularne od tej, znanej Tobie ?  A jeżeli w ogóle nie znasz nazwy polskiej, wpisz nazwę łacińską i na odwrót.

Objaśnienia:

Są trzy grupy: I - nazwa łacińska, II - nazwa polska opracowana przez Komisję Faunistyczną Sekcji Ornitologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego i III - inne, używane polskie nazwy, każda z grup jest oddzielona pauzą [-], np.

barnardius zonarius - rozella czarnogłowa - barnard czarnogłowy, kragen

Czyli: barnardius zonarius - nazwa łacińska, rozella czarnogłowa - nazwa polska opracowana przez Komisję Faunistyczną Sekcji Ornitologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego i barnard czarnogłowy, kragen - inne, używane polskie nazwy. Kolejność jest zawsze taka: gr. I, gr. II, gr. III, przy czym, nie zawsze będzie występowała gr. III, gdyż nie znamy potocznie używanych nazw wszystkich ptaków, lub takich nie ma, może też w grupie III powtarzać się nazwa z grupy II, jeżeli ta nazwa jest używana potocznie.

Do konwertera można wpisywać całe nazwy, lub ich części, a nawet pojedyncze litery, wpisana fraza w wynikach konwertowania będzie wytłuszczona.Szukana nazwa:W tej chwili w bazie danych konwertera znajdują się nazwy wszystkich papug + kilkanaście nazw ptaków wróblowatych, gołębiowatych, kuraków itp. W przyszłości mam zamiar wzbogacić bazę o kolejne nazwy.
O portalu |  Kontakt
© Copyright 2000-2010 Ptaki Egzotyczne on-line. Wszelkie prawa zastrzeżone.