Ptaki Egzotyczne on-line Sprzedam - Kupię - Zamienię - Akcesoria - Inne - Kontakt 
   

Witamy w serwisie Ptaki Egzotyczne on-line | www.ptakiegzotyczne.net | Pt. 19.IV.2019 r. | Serwis istnieje od 2000 roku


Menu

- strona główna
- ogłoszenia
- artykuły
- ptaki w hodowli new !
- literatura
- download
- forum dyskusyjne
- CITES
- tarnowska giełda
- MSHKiPE
- różne
- redakcja


Polecamy


Ogłoszenia

Kategorie:

- sprzedam,
- kupię,
- zamienię,
- inne,

dodaj ogłoszenie


Reklama


Hodowla PtakówHodowla Ptaków


Tarnowska Giełda Ptaków Egzotycznych

Zarząd Oddziału Tarnów MSHKiPE
organizuje giełdę w każdą 3 niedzielę miesiąca - początek godzina 8.00. Adres: Klub "Gwiazda", Tarnów ul. Kopernika 7


MSHK i PE jest to stowarzyszenie założone w 1995 roku, przez byłych członków Polskiej Federacji Ornitologicznej . Należą do niego przede wszystkim członkowie z Małopolski i Podkarpacia. MSHK i PE organizuje giełdy ptaków ozdobnych w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Na giełdy przyjeżdżają hodowcy z całej Polski. Giełda odbywa się w Tarnowie, w klubie "Gwiazda" ul. Kopernika 7.Początek giełdy godz. 9.00. Poniżej przedstawiam fragmenty sprawozdania pt. "Rok Tarnowskiej Giełdy", które ukazało się w miesięczniku "fauna&flora" z okazji pierwszej rocznicy powstania giełdy.

Rozella blladogłowa (blada), blaskopNa początku ubiegłego roku hodowcy zrzeszeni w Oddziale Tarnów Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych postanowili zorganizować giełdę ptaków egzotycznych. Celem zorganizowania giełdy było stworzenie cyklicznego miejsca, w którym hodowcy mieli by możliwość nabycia materiału hodowlanego, zbycia nadwyżek z hodowli, a wreszcie poznania się i wymiany doświadczeń. Giełda miała odbywać się cztery razy w roku.

  P Pierwsza giełda odbyła się 15 maja 1999 roku. Była bardzo skromna. Oferowanych było tylko 13 gatunków ptaków. Obecni byli przede wszystkim członkowie MSHK i PE z Tarnowa, Mielca, Krosna i Przemyśla. Szczęśliwy traf sprawił, że w tym samym czasie w Opolu zrodził się pomysł wydawania gazety dla hodowców "Fauny&Flory". W numerze szóstym "f&f" ukazało się sprawozdanie z giełdy majowej, a od numeru siódmego ogłoszenia o terminach kolejnych spotkań. Dzięki temu następna giełda, która odbyła się 18 września 1999 roku była o "niebo lepsza". Oferowanych było 28 gatunków ptaków w różnych odmianach, jak rzadko spotykane aleksandretty obrożne lutino, czy rozelle białolice cynamonowe i czerwone. Dlatego do "ojców założycieli" tarnowskiej giełdy z czystym sercem zaliczyć można red. Marka Orela wraz z zespołem redakcyjnym "Flory&Fauny".

  Podsumowując. W pierwszym roku funkcjonowania odbyło się 9 giełd. Oferowanych było 50 gatunków ptaków plus odmiany barwne i kształtne oraz podgatunki geograficzne. Najwięcej było gatunków papug - 23, wróblowatych - 21, a gołębi egzotycznych i kuraków po 3 gatunki.

Jerzy Ćwik

 Koniecznie zobacz zestawienie cen wszystkich ptaków egzotycznych, dostępnych na giełdzie w 2000 roku. Aby je zobaczyć, kliknij tutaj.

Sprawozdania z giełd:


Jeżeli chcesz zobaczy plan centrum Tarnowa z zaznaczonym miejscem, gdzie odbywa się giełda, kliknij TUTAJ.

Artykuły związane z Tarnowską Giełdą:

Tarnowska Giełda z perspektywy dwóch lat.


Giełdy ptaków egzotycznych, organizowane przez MSHK i PE odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Adres: Klub "Gwiazda", Tarnów ul. Kopernika 7, początek giełdy ok. godziny 8.00.  Pytania odnośnie giełdy proszę kierować na adres e-mail: serwis@ptakiegzotyczne.net.
O portalu |  Kontakt
© Copyright 2000-2010 Ptaki Egzotyczne on-line. Wszelkie prawa zastrzeżone.