Ptaki Egzotyczne on-line Sprzedam - Kupię - Zamienię - Akcesoria - Inne - Kontakt 
   

Witamy w serwisie Ptaki Egzotyczne on-line | www.ptakiegzotyczne.net | Pt. 19.IV.2019 r. | Serwis istnieje od 2000 roku


Menu

- strona główna
- ogłoszenia
- artykuły
- ptaki w hodowli new !
- literatura
- download
- forum dyskusyjne
- CITES
- tarnowska giełda
- MSHKiPE
- różne
- redakcja


Polecamy


Ogłoszenia

Kategorie:

- sprzedam,
- kupię,
- zamienię,
- inne,

dodaj ogłoszenie


Reklama


Hodowla PtakówHodowla Ptaków


Historia Oddziału Krosno

Krościeński Oddział Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych powstał w roku 1983 w dniu 20 grudnia jako oddział PZHK i PE - w Katowicach.

Oddział został utworzony z inicjatywy kol. Szula Józefa, oraz hodowców z ówczesnego woj. Krościeńskiego, którzy należeli do oddziału w Rzeszowie, a to między innymi: Kol. Ośmiałowski Brunon, Zjadel Stanisław, Praizner Tadeusz, Kwolek Kazimierz, Gazda Władysław, ŁączkiRyszard jak również kolegów, którzy  dotychczas hodowali ptaki amatorsko. Pierwsze zebranie odbyło się 22 stycznia 1984 r. I wyłoniono pierwszy zarząd. 

W owym czasie oddział zrzeszał 31 członków. W tym roku zorganizowaliśmy wystawę w Krośnie w Kategoriach: Kanarki Śpiewające, Kolorowe papużki faliste i Drobna egzotyka. Wystawę tą dotychczas organizujący dzięki przychylności w Krościeńskim Domu Kultury w Krośnie ul. Kolejowa 1.

Rok 1985 to następna wystawa powiększona o kategorię Egzotyka duża oraz Kanarki kształtne.
Rok 1986 wystawa oddziałowa oraz udział w wystawie oddziałowej w Rybniku
Rok 1988-89 - to dalsza działalność oddziałowa zakończona wystawą i udziałem w wystawie regionalnej w Przeworsku. 

W związku z rezygnacją kol. Szula Józefa z funkcji prezesa nastąpił wybór nowego zarządu: Stan osobowy oddziału, na dzień 31.12.1989 wyniósł 37 członków, natomiast w związku ze wzrostem składek członkowskich w 1990 roku skurczył się do 28 członków na dzień 11.03.91. Mimo mniejszej ilości członków nie ma to wpływu na ilość i jakość wystawionych ptaków na wystawie.

Od roku 1991 - następuje coraz trudniejsze porozumienie się  (tylko korespondencyjne) z Zarządem Głównym w Katowicach odnośnie zamawiających obrączki, medali i dyplomów itp. 

Rok 1993 to prawie całkowity brak porozumienia z Zarządem Głównym w Katowicach w podstawowych sprawach jak: obrączki rodowe, dyplomy, medale itp. 

Początek roku 1995 wszczęcie działań w sprawie reorganizacji naszego związku i na wniosek PZHK i PE w Tarnowie w dniu 30.03.1995 powołano na spotkaniu w Tarnowie "Małopolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych" do którego w skład wszedł nasz oddział. 

Lata 1996-1999 to działalność oddziału w ramach MSHK i PE z siedzibą w Tarnowie, organizowanie zebrań, wystaw oddziałowych, uczestnictwo w wystawach regionalnych organizowanych przez Zarząd Główny MSHK i PE. Wzrasta stan osobowy naszego oddziału i obecnie na koniec roku 1999 wynosi 37 osób.

Rok 2000 - to rezygnacja Ośmiałowskego Brunona z funkcji prezesa i w dn. 12.03.2000 wybór nowego zarządu w składzie: 

Prezes - Bienia Józef
Zastępca - Wołoszczak Witold
Sekretarz - Kustroń Tadeusz
Skarbnik - Wrona Jerzy
Gospodarz - Gerlach Jerzy

Reasumując działalność oddziału - Krosno w latach 1984-2000 stwierdzamy ze należało do nas około 100 członków z których jedni odeszli od nas z różnych przyczyn. Niestety z powodu śmierci ubyło nas 16 osó. 

Do naszego oddziału należą hodowcy z: Sanoka, Brzozowej, Jasła, Dukli, Korczyny i Krosna.

Fragmenty z biuletynu wydanego z okazji V-lecia istnienia MSHK i PE.O portalu |  Kontakt
© Copyright 2000-2010 Ptaki Egzotyczne on-line. Wszelkie prawa zastrzeżone.