Ptaki Egzotyczne on-line Sprzedam - Kupię - Zamienię - Akcesoria - Inne - Kontakt 
   

Witamy w serwisie Ptaki Egzotyczne on-line | www.ptakiegzotyczne.net | Pt. 19.IV.2019 r. | Serwis istnieje od 2000 roku


Menu

- strona główna
- ogłoszenia
- artykuły
- ptaki w hodowli new !
- literatura
- download
- forum dyskusyjne
- CITES
- tarnowska giełda
- MSHKiPE
- różne
- redakcja


Polecamy


Ogłoszenia

Kategorie:

- sprzedam,
- kupię,
- zamienię,
- inne,

dodaj ogłoszenie


Reklama


Hodowla PtakówHodowla Ptaków


Historia Oddziału Mielec

Organizacje związkowe hodowców kanarków w Mielcu powołano 19-02-1983 r. z inicjatywy hodowców z Mielca, którzy należeli do oddziału w Rzeszowie tj. Kol. Janusza Gaudy, Kol. Władysława Cyrana, Kol. Józefa Marnika i Kol. Zenona Świecko do których dołączyli nowi członkowie Kol. Bolesław Skopiński, Kol. Franciszek Tylutki, Kol. Ignacy Zimiński i Kol. Józef Niwa. Wybrano Zarząd Oddziału Mielec z prezesem Bolesławem Skopińskim. 

W 1986 roku ze względu na stan zdrowia rezygnuje z funkcji prezesa Kol. Bolesław Skopiński, na jego  miejsce wybrano Kol. Fraciszka Tylutkiego. 

W 1987 r. Oddział Mielec zorganizował mistrzostwa i Wystawę Kanarków i Ptaków Egzotycznych Polski Południowo-Wschodniej. Wystawę zorganizowano przy udziale i sponsoringu dyrektora ds. Społeczno-Zawodowych WSK-PZL Mielec Franciszka Druszlaka, dyrektora RCK w Mielcu mgr Nowakowskiej, Zarządowi LOP przy WSK PZL Panu Zborskiemu i Urzędowi Miasta. 

Oddział Mielec najszybciej rozwijał się w latach 1983 do 1989 w tym okresie Oddział liczył 32 członków. Od roku 1990 nastaje trudny okres dla Mielca. Masowe zwolnienia z pracy powodują spadek liczby członków do 15 w 1998 roku. Szkoda, że tylu wspaniałych hodowców jest poza związkiem. Szkoda, że tak mało młodzieży jest zainteresowanych hodowlą ptaków, a przecież hodowla ptaków kształtuje pragnienie piękna śpiewu ptaków. 

W 1995 roku Oddział Mielec wstępuje w struktury Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych z siedzibą Zarządu Głównego w Tarnowie. Oddział Mielec w dniach 27-30 listopada 1997 roku zorganizował II Mistrzostwa Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. W konkursie i wystawie wzięli udział hodowcy z Tarnowa, Mielca, Krosna, Przemyśla i Nowego Sącza. 

Mistrzostwa i wystawę zorganizowano przy pomocy finansowej Zarządu Głównego MSHK i PE w Tarnowie, Oddziału Nowy Sącz, Urzędu Miasta Mielec, LOP przy WSK-PZL Mielec, Miejskiego Ośrodka Kultury w Mielcu reprezentowanego przez dyrektora MOK Pana Skalskiego i Panią Kepińską.

Fragmenty z biuletynu wydanego z okazji V-lecia istnienia MSHK i PE.


stat4u